Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZKROŤTE SVÉ VLASY!

4. 11. 2008

 

Zkroťte své vlasy!

Objevte vlasové tajemství modelek - ve vaší koupelně!

 

Chcete být na letošní podzim-zimu in? Pak si pořiďte bezchybné rovné vlasy! Poslední trend účesů totiž velí - dokonale rovné žíně!

Že se vám vlasy zrovna kroutí jako pudlíkovi? S naším návodem neposedné kadeře zkrotíte raz dva. Vyrovnat rozšafné kudrdlinky bez správného postupu totiž není vůbec jednoduché.

Násilným rovnáním se vlasy často zkrepatí nebo zplihnou a pravidelným používáním žehličky se vysušují a lámou, navíc tak nikdy nezískáte objem.

Co tedy s tím? Postupujte podle následujících tří kroků, které vám vykouzlí vlasy jako podle pravítka. A abyste dovedli svůj styl k dokonalosti, pamatujte, že stále letí výraz­né ofiny a čokoládová a karamelová barva!

Krok 1:

 

 

Profoukněte je

Na umyté, ručníkem vysušené vlasy naneste lehký gel nebo pěnu určenou na vyrovnávání vlasů. Použít můžete i speciální tužidla usnadňující vyfoukání vlasů.

(O vhodném přípravku pro vaše vlasy se poraďte se svým kadeřníkem. Pamatujte, že investovat do kvalitních kadeřnických produktů se vyplatí.) Poté stačí vlasy vyfoukat pomocí fénu s tryskovou násadkou a středně ku­l­atým kartáčem.


Krok 2:

Nažeňte objem

Když jsou vaše vlasy dokonale suché, následuje druhý, velmi důležitý krok. Pomocí fénu a kulatého kartáče vytočte nejsvrchnější vrstvy a prameny vlasů směrem ven. ‚Nafukovací‘ fází dostanete do účesu hravost a temperament. Pokud byste ji vynechali, budete mít sice krásně nadýchané vlasy, ale celek bude fádní a rychle zplihne.


Krok 3:

Zafixujte tvar

Světoví kadeřníci s oblibou používají pro vyjádření posledního neméně důležitého kroku, který je jakousi třešničkou na dortu, výraz Final Touch. Jedná se v tomto případě o použití silného vlasového spreje, který vlasy neslepí a udrží perfektní tvar účesu. Někdy používají jemné gely, které vlasy dokonale uhladí, ale zároveň zachovají jejich lehkost.

To však dokáží jen vysoce kvalitní přípravky, které seženete pouze přímo v kadeřnických salonech. Abyste předešla helmovitému tvaru účesu, na konci úpravy zatřepejte několikrát hlavou do stran. Vlasy se usadí na své přirozené místo a vy můžete vyrazit do ulic!

Vlasová maska přesně pro vás

Pět snadných návodů, jak udržet vlasy ve formě:

  • Pro regeneraci: Do vlasů vetřete směs ze 2 bíl­ků, 2 lžic medu a několika kapek olivového oleje. Nechte působit 20 minut. Poté smyjte vodou.

 

  • Pro hebkost: Naneste do délek bílý jogurt a nechte působit 20 minut. Poté vymyjte vodou.

 

  • Pro lesk a sílu: Pivní kúru z 1 šálku piva na 3 šál-ky vody nechte působit 10 minut a pak opláchněte.


  • Pro brunety: Po umytí ještě vlasy vykoupejte v odvaru z kopřiv.

 

  • Pro blondýny: Pro krásnou plavou hřívu použijte po umytí odvar z heřmánku s pár kapkami citronu. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář